Participants (135) - Last Updated 2012/9/11

Austria (1)

Alexander Kostka

Azerbaijan (6)

Ilham Aliev

Araz Almammadov

Misratdin Iskandarov

Ramil Javadov

Zaur Mammadov

Lutfiyar Rustamov

Belarus (2)

Mikalai Sihnevich

Alexander Mikholap

Belgium (3)

Marcel Van Herck

Maria Kuzmicheva

Andy Oooms

Brazil (4)

Georgeane Fukumura

Pedro Fukumura

Robert Stelling

Ricardo de Mattos Vieira

Bulgaria (1)

Diyan Kostadinov

Czech (1)

Frantisek Sabol

Denmark (1)

Bjørn Enemark

Finland(2)

Hannu Harkola

Marja-Liisa Harkola

France (3)

Michel Caillaud

Axel Gilbert

Maxime Vachier-Lagrave

Georgia (3)

David Gurgenidze

Tato Gurgenidze

Akaki Iashvili

Germany (12)

Hemmo Axt

Günter Büsing

Claus Czeremin

bernd ellinghoven

Volker Gülke

Michael Pfannkuche

Gerd Reichling

Rainer Staudte

Axel Steinbrink

Dagmar Steinbrink

Boris Tummes

Arno Zude

Greece (1)

Harry Fougiaxis

India (1)

Koleth Aboobacker

Ireland (1)

Allan Bell

Israel (7)

Ofer Comay

Uli Comay

Paz Einat

Mark Erenburg

Olga Erenburg

Menachem Witztum

Nilly Witztum

Italy (1)

Marco Bonavoglia

Lithuania (2)

Martynas Limontas

Vidmantas Satkus

Netherlands (2)

Peter van den Heuvel

Hans Uitenbroek

Poland (3)

Aleksander Miśta

Piotr Murdzia

Kacper Piorun

Romania (1)

Dinu-Ioan Nicula

Russia (15)

Georgy Evseev

Larisa Evseeva

Alexandr Feoktistov

Evgeny Kopylov

Vitaly Kovalenko

Irina Kovalenko

Vladimir Kuzmichev

Irina Kuzmicheva

Anatoly Mukoseev

Gertruda Rossomakho

Yakov Rossomakho

Andrei Selivanov

Oleg Pervakov

Olga Selivanova

Igor Vereshchagin

Serbia (2)

Marjan Kovačević

Vladimir Podnic

Singapore (1)

James Quah

Slovakia (2)

Peter Gvozdják

Marek Kolčák

Slovenia (1)

Marko Klasinc

Sweden (1)

Kjell Widlert

Switzerland (2)

Franziska Iseli

Thomas Maeder

Ukraine (9)

Khrystyna Artseva

Oksana Artseva

Valery Kopyl Jr

Valery Kopyl

Serhiy Kopyl Jr

Valerii Kryvenko

Larisa Mishina

Tetjana Pavlovets

Mykola Veleky

United Kingdom (4)

Michael McDowell

Roddy McKay

Paul Valois

Ian Watson

USA (1)

Mike Prcic

Yoko Akada *

Louis-René Béziers

Koji Chikamoto *

Maiko Fujita *

Atsuo Hara

Satoshi Hashimoto

Takahiro Horie

Setsuko Ikezaki *

Takahiro Inoue *

Tetsuya Inoue

Yoiko Ishii *

Tadashi Ito *

Naoki Iwasa *

Manao Kagawa

Yuji Kikuta

Madoka Kitao

Toshiki Kobayashi

Kiyoshi Koizumi

Marie Makino *

Kaori Manabe *

Naoki Matsuzaki

Takuya Morita *

Shinichi Ota

Yukitaka Ozaki

Jacques Pineau

Mako Sakazawa *

Kenichi Sumi

Seiichiro Sunouchi

Keiko Suwa *

Tomomichi Suzuki

Ai Takahashi *

Yaeko Tomita *

Hiromi Tsutsui

Yoshikazu Ueda

Tadashi Wakashima *

Kohey Yamada

Hitoshi Yanami

Masato Yoshii

Maki Yoshioka

Tomoko Yoshimoto *

( * member of the organizing committee)